ANA SAYFA
 

BEYAZ KUZİNE SOBA

 70LİK BEYAZ KUZİNE SOBA

 

 

 

 

Code: KUZ70B

0.362.2666393 0.362.2665350

 

 


EMAYE KUZİNE SOBA

70LİK EMAYE KUZİNE SOBA

 

 

 

KOD: KUZ70E

0.362.2666393 0.362.2665350

 


EMAYE PİKNİK SOBA

 

 

 

KOD: PIKNIKE

 

0.362.2666393 0.362.2665350

 


BEYAZ PİKNİK SOBA

KOD: PIKNIKB

0.362.2666393 0.362.2665350

 


EMAYE ODUN SOBASI

KOD: ODUNE

0.362.2666393 0.362.2665350

 


KALIN KUZİNE (TRABZON)

KOD: KUZ80K

0.362.2666393 0.362.2665350

 


 

ÇÖP KUTULARI VE KONTEYNIR

 


 SOBA  KOVALARI: Sobalarımız için kullanılan kovalarımız da kendi üretimlerimiz arasındadır. Talebe göre 2mm, 1.5mm ve 0.80mm kalınlıklarında önden delik, alttan delik veya çok delikli soba kovaları üretimi gerçekleştirmekteyiz...

soba kovaları ve kova ızgaraları


soba ve çöp kürekleri

Soba  Kürekleri,

Gerek sobanın içinden kor, köz ve kül toplamak gerekse sobanın dışında daha geniş ağızlı çöp küreklerimiz ile soba içi ve etrafının temizliğini sağlamak amacı ile soba ve çöp kürekleri.

 

(FABRIKA)
Mustafa Şentürk
Kirazlik Örnek Sanayi Sitesi
16.Blok  No:2 KUTLUKENT / SAMSUN/TURKIYE
Tel:0 362 428 00 98
 
E_mail: info@sobaci.com
 

 

 

 

   

ÇADIR SOBASI

GÖÇMEN  SOBASI

KAMP  SOBASI

 

Kuzine soba ve bütün malzemeleri; 
40cm*74cm*40cm ölçülerinde bir 
kolinin içindedir.

 


Diesel Fuel Stove

Yakıt olarak DIZEL benzin kullanan küçük kullanışlı en uygun soba. Daha fazla bilgi almak için lütfen  info@sobaci.com  veya 0 362 2666393

 


 

 

10cm,11CM,  12CM, 13CM VE 15CM  çapında

1m EMAYE BORU

Suriye ve Lübnan bölgesi içinde kullanılan 1m lik emaye boru üretimimiz başlamıştır.

 


 

 

Isınmak ve pişirmek için kullanılabilecek en uygun yöntem.

 

EMAYE KUZİNE  SOBA TOPTAN SATIŞ FİYATI: 65 TL +KDV +KARGO

Isınmak ve pişirmek için en uygun yol.

 

 

KUZINE  SOBA TANITIMI ICIN TIKLAYINIZ

45 yıllık  tecrübe


 

 

Dünyanın en uygun fiyatlı kuzine sobası...

  Dünyanın en uygun fiyatlı  fırınlı sobası...

  Dünyanın en kullanışlı kuzine sobası...

BEYAZ KUZİNE SOBA  TOPTAN SATIŞ FİYATI : 60 TL +KDV +KARGO       


EMAYE  KARS TEZEK SOBALARI

Çoğunlukla doğu bölgelerimizden kullanılan tezek sobalarımızın imalatı da fabrikamızda gerçekleştirilmektedir. 85lik, 75lik, 65lik kuzine tipi, ayrıca dört köşe emaye ve beyaz kuzine sobalarımızın toptan fiyatları için lütfen bizi arayın. 0 362 2666393     0 362 2665350

 


Kuzine, altında odun ateşinin yakıldığı onun yanında veya altında fırınımsı yeri ve yüzeyde ocak yeri bulunan basit bir ocaklı fırın gibidir. Yakılan odunun  dumanı boru aracılığıyla bacaya verilir. Az çok kapalı sistem olduğundan ve de aynı zamanda ısıtma aracı olarak kullanıldığından, enerji ekonomisi yönünden açık ocak ve tandırdan daha iyidir.

En ekonomik sobalardan biri hatta en ekonomiği Kuzine sobasıdır. Kuzine sobası hem yemek pişirmek, hem pasta pişirmek hem de ısınmak için ideal bir soba turudur. İçinde patates soğan pişirilerek kış günlerinde hazır yemek yapmaya yarar. Yufka ekmek içine konularak yenen soğan ve patatesin tadına doyum olmaz.

 

 


Emaye kaplama tesisimizde soba ve kuzinelerimizin emaye kaplamaları ile  birlikte ayrıca emaye boru, dirsek ve bilumum malzemelerin imalatı da gerçekleştirilmektedir.

70cm EMAYE BORU 50cm EMAYE BORU 33cm EMAYE BORU 25cm EMAYE BORU 16cm EMAYE BORU 13cm EMAYE DİRSEK Emaye Kuzine Tabla Emaye Orta Tabla Emaye Küçük Tabla Ayna

Soba ayaklarının yere değmesini önlemek için altına koyulacak bir mermer ya da sobayla aynı renkteki bir metal plaka, odanıza çok değişik bir hava verebilir

sobanın etrafında oluşacak pisliklerin temizlenmesi ve sobaya daha rahat kömür doldurabilmek için kullanılan soba  kürekleri...

Öncelikle sobanın konulacağı yer hazırlanır. altına mermer taş veya emaye altlık veya seramik altlık, arkasına yanmaz karton(amyant) vs konulur. sonra soba oturtulur. buraya kadar yapılan kısım en kolayı olmasına rağmen asıl zor bölüm buradan sonra başlar.

Soba ile baca arası,
borular ile örülür. borular duvara fazla yakın olmamalıdır yoksa tütme yapar. fazla kısa ya da uzun olursa olursa ortamı ısıtmaz. o nedenle daha önce denenmiş boyutlar tutturulmalıdır.

Borular kurulduktan sonra, duvara ya da tavana
BORU KELEPCESI ile sabitlenmelidir.

 


       11cm , 12cm , 13cm , 15cm çap Emaye Dirsek ve 90cm, 60cm ve 30cm Emaye Boruların imalatı fabrikamızda  gerçekleştirilebilmektedir. Yurtdışı ve yurtiçi bazlı değişik ebat ve ölçümlerde kahverengi, beyaz, siyah ve her türlü renkte emaye kaplaması gerçekleştirebilmekteyiz.

kullanıcısına üstünde kestane, eğer sobanın altında kül tablası varsa kumpirlik patatesleri küle gömerek közleme yapabilme avantajı tanır.
Annelerimiz sobanın üzerine asılan demirlerde çamaşırlarımızı kuruturlardı. Yıkanmış bir atlet bir saat içersinde kurur.

  


EŞEL  CETVEL / ESEL CETVEL

Üretim tesisimizde; DSİ ve Karayolları dahil olmak üzere; birçok Kurum ve Kuruluş un kullandığı Eşel Cetvel üretimimiz astarlı beyaz emaye şeklinde gerçekleştiriliyor.

Astar emaye üzerine, beyaz veya istenilen renk ve ebatlarda istenilen her tür emaye kaplama gerçekleştirilebilmektedir.

 

  


DÖKÜM KUZİNE SOBALARIMIZ: İçi döküm, üstü döküm, yatak ve ızgaraları döküm olan emaye kuzine sobalarımız.

(Siyah Emaye)

 

 

(Kahverengi Emaye)

 

 

 

  Siyah Emaye ve Kahverengi emaye;  kuzine sobalarımız ve diğer emaye kaplanan bütün ürünler için üretim aşamasına başlanmıştır.

sıcacıktır(normal olarak). ama onun sıcaklığı kalorifer sıcaklığından farklıdır. hala anneannemin Samsun'da bulunan evinde bir tane mevcuttur. kimi zaman bir dilim ekmeği ısıtır kimi zaman da yeni yıkadığımız ve buz gibi olan ellerimi...

 


Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ürünlerimiz arasında odun sobaları, kovalı sobalar, katı yakıtlı sobalar, soba borusu ve dirsekleri, soba tablaları ve aksesuarları bulunmaktadır. Ayrıca firmamızda fason soba emaye işleri ve bilumum emaye kaplama işleri yapılmaktadır.
Yurt dışına yıllardan beri soba borusu ve kuzine ihracatımız vardır.
Lütfen ürünlerimizi daha yakından tanımak için ürünler sayfamızı tıklayınız.

   1964 yılında babam Ahmet Şentürk tarafından günde 1 adet kalın kuzine imal edilerek ticari hayatına başlayan öz_Şentürkler Soba Sanayi; bugün için günde 100ad ince kuzine, 40ad kalın kuzine, odun sobaları ve piknik sobalar ve ayrıca Emaye Boru ve malzemeleri imalatını her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir.

      Yıllık; 17.000-18.000ad arası beyaz ve emaye ince sac kuzine, 13000ad-14000ad arası odun sobaları, 3000ad piknik soba, sergenli ve sobalı kuzineler, 200.000ad ve daha üzeri emaye boru, dirsek ve malzemeleri imalatı ile bugün üretimine devam eden firmamız; her geçen gün kapasitesinin üstüne çıkmak için çalışmalarına devam etmektedir.

          Giyotin ve Makaslarımız ve irili ufaklı preslerimiz ile her türlü sac kesim büküm işleri yapılmaktadır.

           Ayrıca her türlü sac malzeme imalatı yapılmaktadır. Gazi Belediyesi için yapılan sokaklara dikilen çöp tenekeleri, kalın sac dan imal edilen çöp konteynırları, kürekler gibi bilumum malzemeler de imal edilebilmektedir.  

kestane, patlamış mısır.. bir de kuzine türü olanlar vardır ya hani verevine soba yani.. onun yanında bir gözü vardır oraya da mısır ekmeği koyarsın tereyaalı.. ohh.. tabii kumpir olayı cabası.. bir de dediğiniz gibi. .farklıdır sıcaklığı.. yanakların kızarır.. :)
üzerinde fındık kavurursun ama toplarken kesin parmaklarından bi kaçı yanar alacağın 3 dakikalık zevk bölece 2 günlük acıya dönüşür :) AYRICA, AVRUPA ÇAPINDA KULLANILMAYA BAŞLAYAN  PELLET STOVE ÇALIŞMALARIMIZDA DEVAM ETMEKTEDIR.  Soba konusunda her türlü yenilik ve keşiflere, her türlü gelişmelere açık olan firmamız değişik düşünce ve görüşlerinize de açıktır.

en keyiflisi de kuzenlerimle etrafına oturup dedemizin anlattığı çocukluk anılarını, Atatürk'ün Samsuna gelişini belki bir milyonuncu kez dinlemek, bir yandan da anneannemin dilimlediği portakalları yemektir. aradan zaman geçer, kuzenler büyür üniversiteli olur büyük şehirlere taşınır, soba artık yerini daha çok elektrikli sobaya bırakmıştır. ailenin dedesi çoktan o çok sevdiği Atatürk'ün yanına gitmiştir. geriye kalan, başka bir şehirde memleketten gelen portakalları yerken akıllarda canlanan anılar, bu satırları yazarken de gözlerde biriken birkaç damla gözyaşıdır...


KROM-ÇELİK  ÜRÜNLERİMİZ

KROM SEMAVER

Çelik sacdan üretilmiş geleneksel türk mutfağının vazgeçilmez bir ürünü...

ÇAYLAR TAVŞAN KANI.....

 

 

 

 

 

KROM BANYO KAZANI

Hem elektrikten tasarruf hemde sıcacık bir banyo keyfi için ideal, şık görnümlü komple çelik banyo sobası ve banyo soba kazanı.

 

 

KROM  BANYO  SOBASI

Gerek bakır, gerek alüminyum, gerekse krom banyo kazanlarınızın altında içi tuğla ile döşenmiş komple çelik banyo kazanı sobası...

KROM MANGAL

Et, ızgara, balık keyifleriniz için ideal komple çelik krom sacdan üretilmiş mangal..


Copyrigt 2004 sobaci.com

Web Counter

      Hoşgeldiniz

Anasayfa
   Doğalgaz Nedir?

 

 

 

 

 (FABRIKA)
Mustafa Şentürk
Kirazlik Örnek Sanayi Sitesi
16.Blok  No:12 KUTLUKENT / SAMSUN / TURKIYE
Tel:0 362 2666393
Fax:0 362 2665350
E_mail: mustafasenturk@sobaci.com
www.sorgova.com

üretimlerimiz

GEMİCİ BACASI ve T BORU

Emaye kaplanmış GEMİCİ BACASI, T Boru


 (Emaye Mangallar)

MANGALLAR:   Standart olarak üç ebatta ürettiğimiz emaye mangallarımız adet fazla olma kaydı ile istenilen ebat ve ölçülerde üretebilme kapasitesine sahip bir firmayız...


 (Bacalı Mangal)

BACALI MANGAL: Talep edilen miktar az olmamak kaydı ile yukarıda görülen BACALI MANGAL örneğindeki gibi istenilen çeşitde mangal üretebilme kapasitesinede sahibiz.


SU ve ÇİÇEK KOVALARI


 (Çöp Konteynırları)

ÇÖP  TENEKELERİ:   Özellikle Belediyelerimizden gelen talepler doğrultusunda çevre sağlığına çok büyük fayda gösteren dayanıklı galvaniz sacdan üretilmiş çöp tenekeleri ve çöp konteynırları  üretebilmekteyiz.

 

YUFKA SOBASI(SAC)

Ramazan ayına özgü yufka hazırlamak için odun ile yana soba.


 

ÇAMAŞIR KURUTMA ASKISI

Çamaşır Askılıkları, 

Otomatik olarak açılan 5 telli askılarımız,  tek tek manuel olarak kullanılabilen 6 telli birbirinden bağımsız lüks askılarımız ile çamaşırlarınız soba borusunun verdiği ısı ile çok daha kısa sürede kuruyabiliyor.            


 EMAYE BORULAR ve MALZEMELERİ,

13cm, 12cm ve 11cm çaplarında 70cm, 50cm, 33cm, 25cm, 15cm gibi standart boylarda tünel fırınımızda ürettiğimiz emaye soba boruları ve dirsekler, L dirsekler, konik borular, t borular...


Sac ve Plastik Baca Kapakları


Aynalar,    

SOBA İLE İLGİLİ AKLINIZA GELEBİLECEK HER TÜR ÜRÜNDE BİZ VARI...

 

 

TECRÜBEMİZ  GÜVENCEMİZ,  KALİTEMİZ  GÖSTERGEMİZ....

 (FABRIKA)
Mustafa Şentürk
Kirazlik Örnek Sanayi Sitesi
16.Blok  No:2 KUTLUKENT / SAMSUN/TURKIYE
Tel:0 362 428 00 98
 
E_mail: info@sobaci.com